Fall 2021 Teams

SC Norfolk Crew - 3rd grade girls

Coach: Patrick Dunfey

Tessa Barrows

Ellie Bautista

Elise Conley

Amelia Courier

Grace Downs

Hannah Dunfey

Shea Egan

Madelyn Hambelton

Emma Macrae

Reese Ruggieri

 

SC Norfolk Dynamo - 3rd/4th grade girls

Coaches: Dennis Napier, Pete Flynn

Giada Carone

Lila Comendul

Olivia Dempsey

Teagan Flynn

Sadie Garvey

Lila Haddad

Morgan Keleher

Brielle McGonagle

Cait Napier

Harper  Prater

Emme Stark

 

SC Norfolk Union - 4th grade girls

Coaches: Shawn Sanford, Donnie Gillis, Alex Fritz

Evelyn Barton

Kinley Borst

Isabella Brabants

Dylan  Burch

Cleo Doire

Jaclyn Fritz

Alexa Gillis

Arianna Gillis

Viola Oliver

Ella Sanford

 

SC Norfolk Galaxy - 5th grade girls

Coach: Sean Noonan

Liv Anzalone

Madelyn Courier

Quinn Egan

Jessie Gillis

Avery Hebert

Emery Jarvis

Lexi Kassay

Nyla Kelly

Piper Marcil

Mae Murk

Aoibhe Noonan

Saoirse Noonan

Lylah Spiller

Livi Wiggin

 

SC Norfolk Fire - 5th grade girls

Coaches: Wayne Brumbaugh, Brian Barry

Margot Barrows

Georgia Barry

Chase Bright

Alanna Brumbaugh

Amber Caruso

Molly Coen

Lexie Davis

Teagan Kilroy

Grace McCreedy

Fia Mckillop

Molly Morgan

Brooklyn Smith

Abigail Waldner

 

SC Norfolk Rapids - 6th grade girls

Coach: Matthew McNulty

Riley Anderson

Hadley Borst

Mallory Flynn

Liliana Lopes

Mia Mandel

Misia McNulty

Mary Musial

Caroline Napier

Maria Noonan

Lily Richard

Kaylee Sanford

Kenzie Shura

Madison Wilson

 

SC Norfolk Revolution - 6th grade girls

Coaches: Meghan Quintin, Jackie Defusco

Claire Astorino

Lorelai Covel

Ashton Fisher

Vivian Frazier

Kylie Green

Elianna Guasch

Katalina Guasch

Charlotte Kosar

Anna McGourthy

Colleen McGowan

Ava Quintin

Emily Thomas

 

SC Norfolk Red Bulls - 3rd grade boys

Coach: Chris Stark

Hudson Byda

Owen Daniels

Dominic Diorio

Griffin Jarvis

Aiden  Maregni

Alex Nessralla

Ronan Stacy

Bo Stark

Xander Wright

Jack  Wright

 

SC Norfolk Sounders - 3rd grade boys

Coach: Ali Close

Grayson  Bourque

Colton  Close

Andrew Connelly

Ben Galdo

Chase Groenheide

Alex Hough

Travis McLacklan

Andrew Nichols

Sean Rogers

Marcus Rubiere

Camden Tierney

 

SC Norfolk Timbers - 4th grade boys

Coaches: Jackie Defusco, Brian Delano

Lucca Brunelli

Parker Delano

Ryan Green

Julian Guevara

Sawyer Kazorek

Flynn Liptak

Cole Mastroianni

Connor Quintin

Will Richard

Cameron Shook

Caleb Theriaque

Vince Trumbour

 

SC Norfolk Union - 4th grade boys

Coaches: Kevin Kalkut, Chris LeFleur

Ben Anzalone

Benjamin  Corcoran

Colin Costa

Colin Jacques

Colin Kalkut

Aidan LaPlante

Gavin LeFleur

Thomas MacEachen

Jeremy Manley

Brendan McGowan

Patrick McManus

 

SC Norfolk Dynamo - 5th grade boys

Coaches: Bob Muse, Matthew McNulty, Kevin Keleher

Graham Bautista

Will Bostrom

Nate Conley

Max Corcoran

Cooper DaSilva

Paul Griffin

Owen Keleher

Adam McNulty

Matthew Morris

JJ Morrissey

Liam Muse

Samuel Mushnick

Antoine Nessralla

James  Nicholson

Jake Ruggiero

Brayden Smith

 

SC Norfolk United - 5th grade boys

Coaches: Andrew Cleverdon, Elbert Jordan

Zachary Bailer

Jeffrey Cleverdon

Gavin Desrosiers

Finn Donegan

Connor Dunfey

Liam Haddad

Brady Horrillo

Maxwell Hunt

Landon Jordan

MJ Keough

Cameron LeBlanc

Teddy Lopes

Owen Mastro

Rowen O'Leary

Brendan Podzka

Ryan Poska

 

SC Norfolk Crew - 6th grade boys

Coaches: Rick Kizik, Tim Morrissey, Jim Feeney

Gavin Carone

Brady Chalmers

Cooper Doire

Brennan Eck

Santi Feeney

Danny Kania

Will Kania

Caleb Kizik

Landon Kozik

Reilly Liptak

Noa Montfort

Jake Morrissey

Ewan Simone

 

SC Norfolk Revolution - 6th grade boys

Coaches: Chris LeFleur, Rob Sower

Gavin Byda

Walter Corcoran

Gavin Daniels

Jack Dugas

Zion Dumay

Cole Faford

Reece Feyler

Nick Hough

Connor LeFleur

Drew Poska

Luke Rogers

Rocco  Ruggiero

Patrick Sower

Will Wainwright